Objektivní recenze na české restaurace očima nezávislého strávníka. Skvělé gurmánské, ale i hororové zážitky české gastronomie...

středa 21. listopadu 2012

Bowling v Metropoli Zličín

Pro hladové bowlingáře v Metropoli Zličín je připraveno jednoduché menu.
Prostředí
Moderní, čisté, až sterilní. Restaurační část oddělená od zbytku prostoru v útulnějším duchu by byla bývala milým překvapením. Neosobitost dodává i poněkud prázdné až příliš vzdušné řešení (což mám na druhou stranu docela ráda, ale...), Lépe by působilo více stolků umístěných do prostoru. Tady jsou všechny připláclé ke zdi. No kdo by chtěl sedět v koutě? Ani bejby neseděla v koutě...
Menu
...je jednoduché, přehledné a nenabízí zbytečně velké množství pokrmů. Od jednoduchých sendvičů, přez steaky a pastu. V Metropoli tuším jedna ze dvou možností, jak se najíst v nefastfoodu.
V menu se okamžitě dobře zorientujete, neruší vás žádné malůvky ani vtipořeči. Jak prosté a funkční!
Jídlo
Česnekový krém s krutony a slaninovým chipsem (35Kč) nás mile překvapil. Dobře chutnal, krutony příjemně křupaly a slaninka příjemně doplňovala jemnou česnekovou chuť. Tuhle polévku rozhodně nevynechte.
Tagliatelle s lososem a limetkovou omáčkou (145Kč). Limetková omáčka mě hned zaujala a rozhodla jsem se jí vyzkoušet. K mému překvapení se jednalo spíše o smetanovou, leč těstoviny v ní nebyly utopené, jak bývá dobrým/zlým zvykem restaurací v neitalském duchu. Lososa mohlo být víc. Celkový dojem dobrý. Talíř nebyl nahřátý, proto jídlo rychle vystydlo...(tohle zvlášť platí u těstovin vážený Bowlingu!)
Šopský salát jako zástupce zdravé stravy (aspoň něco žejo když už v zimě chuť na zdravé rychle vymizí). Zelenina bez problému, zálivku však tvořilo balsamico, což dle mých dosavadních (bohatých!!!) životních zkušeností do šopáku nepatří...
Marinovaná vepřová krkovice s cibulovou krustou (140Kč) a steakové hranolky. Od pohledu hezké, chuťově však pokrm nijak zvlášť nevybočil z dobrého průměru. Trochu nuda.
Na domácí tatarku slyším. Byla výborná!
Servis
Vůbec si na něj nevzpomínám...nezapamatovatelný průměr.
Toalety
Ani netuším, zda má bowling vlastní toalety, ale tipla bych, že spíš společné pro celou Gastro část Metropole.

Závěrem:
Na tenhle podnik lehce zapomenete, nejspíš se vám zařadí do kolonky dobré, ani příště se neotrávím a přijdu, ale možná vám do toho vleze nějaká zajímavější...Občerstvení jako součást večera stráveného na bowlingu bez problému. Pořád lepší než soused Mekáč s bratrem Asie.
Závěrečné hodnocení: na stupnici od 1 vidličky(nejhorší), 3 vidličky (průměr) po 5 vidliček (nejlepší)

1 komentář:

 1. Ahoj Lucko,

  líbí se mi tvůj blog a obdivuji s jakou pečlivostí a pravidelností vytváříš nové příspěvky. Musí to dát dost práce...

  Bohužel jsem na tebe nenalezl kontakt a tak ti píši sem. Rád bych tě pozval do aplikace Storyous.com, kterou děláme s kamarádem Davidem. Je to projekt, kde můžeš psát o tom, kde co mají dobrého, sledovat ostatní lidi nebo kamarády, kde si na čem pochutnali a když budeš potom v situaci, že potřebuješ najít nějaké zajímavé místo, budeme se snažit být tvým dobrým pomocníkem. :)

  Velmi bych ocenil, kdybys Storyous vyzkoušela a napsala mi třeba i nějaký feedback co děláme špatně a co bys chtěla, aby to umělo.

  Do budoucna to pro tebe může být třeba i jeden ze zajímavých marketingových kanálů, jak k sobě přilákat uživatele. ;)

  Pokud máš jakýkoliv dotaz neváhej mne kontaktovat na hynek.husnik@storyous.com

  Děkuji a budu se těšit na tvoji reakci

  S přátelským pozdravem
  Hynek a David

  OdpovědětVymazat