Objektivní recenze na české restaurace očima nezávislého strávníka. Skvělé gurmánské, ale i hororové zážitky české gastronomie...

čtvrtek 2. ledna 2014

QUICK: Česká Jídelna v Železné Rudě

V Železné Rudě je různých restaurací, pizzerií a kaváren jak hub po dešti, dokonce tu vystrkuje růžky i kebabárna (všudypřítomní němci jistě ocení že ano) a přímo v centru nákupů zásob na chaty a hotelové apartmány se můžete pohodlně, rychle a dobře najíst...V České jídelně.
No kdo by cestou z nákupu v Coopu odolal? (ano hádáte správně, jídelna je přímo vedle prodejny COOP, v centru Železné Rudy)
 Personál jídelny je opravdu velmi milý (dokonce i 1.1. byli milí!)
Jako předskokan čočková polévka, ve které plavala nakrájená klobáska. Já bych ocenila víc čočky, ale i tak nebyla polévka v žádném případě ošizená.
Koprovce prostě nešlo odolat, jedna varianta s vejcem, druhá s masem, omáčka jak od maminky, maso křehké a měkké, znám hodně restaurací, které by se mohly inspirovat!
 Výpečky se špenátem a br. knedlíky a žlutá limonáda. :)
 Prostředí jídelny je příjemné, můžete zhltnout polévku na stojáka, nebo si celé menu vychutnat v sedě u dřevěného stolu. Místo vždycky najdete :) My jsme za dvě koprovky, šošovicovou polévku a pivo zaplatili 190 Kč. Na Nový rok jsme s radostí zašli na lehký oběd- gulášovou polévku, která byla stejně jako čočkovka poctivá a chuťově dokonalá...
Co víc si může člověk přát? No, možná moct sem chodit každý den na oběd a z české klasiky nepřibrat ani deko... Krásný sen!

Mnoho skvělých chutí a gastro zážitků do nového roku svým čtenářům přeje CZECHRESTAURANT.

Žádné komentáře:

Okomentovat