Objektivní recenze na české restaurace očima nezávislého strávníka. Skvělé gurmánské, ale i hororové zážitky české gastronomie...

pátek 19. října 2012

Pivní muzeum

Trochu netradiční recenze. Pivní muzeum v Praze v Dlouhé ulici nabízí 30 druhů piv (i speciálů), na baru najdete třicet píp. Úlet co?
Prostředí
Interiér už nejspíš něco zažil, pokud vím, vystřídalo se tady už několik podniků. Dřevěné stolky a židle, v podstatě taková ošuntělá pivnice, což mi přijde na pivní muzeum docela škoda, mohlo by to mít lepší úroveň, byť jde o pivnici.
Menu
Jak už jsem se zmínila, v menu najdete třicet druhů piv. Co se týče jídla, najdete tady nějaké ty pochutiny ve formě arašídů, chipsů apod., ale také např. Cheeseburger, quesadillu, smažené hermelínové trojúhelníčky apod. Samotné menu je taky dost odfláklé, jednoduše bílé listy A4 v nejlevnější vazbě v černobílém kopírkovém provedení...
 Můžete si taky objednat ochutnávkové menu.
 bez komentáře...

Nápoje
Piva jsou všechna dobrá, je vidět se se tady točí všechno a hodně. I když někteří experti si tady dokážou objednat třeba Mojito :))) no fakt!
 Jídlo
Tady už to bylo trochu horší. Nejjednoduší kuchyně, nejtrapnější jídla. Možná by bylo bývalo lepší, kdyby žádná jídla nenabízeli.
 Hermelínové kousky s dipem, který dost nápadně připomínal hanácký salát... Na talíři ledabyle poházené, ty listy salátu už vůbec nechápu.
Cheeseburger jsem sice neochutnala(naštěstí!), leč poměr masa a housky mi přišel docela zábavný. No a jak usuzuju od pohledu...houska už nejspíš něco zažila, hranolky nebyly úplně strašné. Ochutnávač se vyjádřil, že cheese byl dobrý, já to však přisuzuju jeho velkému hladu.
Malinový Skalák
 
Servis
Obsluha byla milá, i když někdy trochu nestíhala v době největšího návalu.
Toalety
Tak na ty si ani moc nevzpomínám, ale určitě to byl průměr.

Závěrečné hodnocení: na stupnici od 1 vidličky(nejhorší), 3 vidličky (průměr) po 5 vidliček (nejlepší) 
 Závěrem: 
Zajděte si sem na pivní speciál nebo jen tak na ochutnávku piv. Přijďte až po večeři, jídlo nedoporučuju.

Žádné komentáře:

Okomentovat