Objektivní recenze na české restaurace očima nezávislého strávníka. Skvělé gurmánské, ale i hororové zážitky české gastronomie...

úterý 23. října 2012

Quick: Ikea food

Do Ikey jsem chodívala na jídlo docela ráda a myslím, že pro spoustu lidí je to i taková představa o lepším fastfoodu. Bohužel v poslední době mám pocit, že kvalita jídla jde podstatně dolu a proto jsem se rozhodla pro tuto rychlou recenzi. 
 Nedávno jsme si tady dávali jak jinak než masové koule, které samy o sobě nebyly špatné, ale ta omáčka byla jako zlý sen. Víte snad, že ta UHO omáčka (ze který jsou všichni tak odvaření) má být spíš hustčí konzistence? Tak to se tentokrát nekonalo, omáčka byla nejspíš nastavovaná vodou nebo co. Tentokrát jsme si nedali Ikea klasiku, ale z aktuální nabídky uzené vykostěné koleno s pečenými bramborami. Bylo toho docela dost, ale mám pocit, že to bylo tak nějak moc mastné /hlavně ty brambory- na to, že měly být pečené- ve friťáku jo? :))
 Salátová miska s různě nakládanou zeleninou a houbami líp vypadala než chutnala. Bohužel.
 Špenátová polévka neurazila, ale ani nenadchla, mohla být hustčí a zajímavější. Nuda, průměr.
A konečně taková Ikeácká klasika: Losos. Bez nápadu, prostě vyndáme z mrazáku a vohřejem že. Myslím, že by mu neuškodilo třeba trocha koření nebo citron. Tohle bylo dost odfláklé, všetně té chemické omáčky a příšerné bramborové kaše. Všechno z pytlíku.
Závěrem: Vzpomínáte si ještě na recenzi ze Sconta? Běžte do Sconta a nelpěte na svém zastaralém názoru, že v Ikee dobře vaří. Je to lež jako věž!


Žádné komentáře:

Okomentovat