Objektivní recenze na české restaurace očima nezávislého strávníka. Skvělé gurmánské, ale i hororové zážitky české gastronomie...

čtvrtek 21. února 2013

Restaurace Fellini

Nově otevřená restaurace uprostřed novostaveb na pražském Zličíně slibuje kuchyni z pečlivě vybraných a čerstvých surovin, především středomořského typu. Podnik vznikl v přízemí novostavby, v areálu Metropole (leží přímo přes ulici od Metropole Zličín). Jestli se sem vypravíte, radši jukněte do mapy.
Restaurant Fellini si vzal poněkud velké sousto. Ačkoliv se samotnou restaurací, jídlem i nápoji nemám sebemenší problém, jeho zaměření, cenové rozpětí a filosofie do zličínského prostředí jaksi nesedí. Nemám nic proti kvalitní kuchyni, profesionální obsluze ani luxusnějšímu vzezření (ještěabyjo!), ale pochybuji, že tento koncept se do zdejšího prostředí trefil. Pokud mohu reprodukovat názory místních: Na Zličíně zoufale chybí pořádná, kvalitní restaurace/hospoda/bar. Fellini díru tak trochu zalepil, ale dokud se bude tvářit jako základna pro pár podnájemníků(majitelů?) a lidé sem budou chodit tak maximálně na drinka, díru do světa neudělá(z vlastní zkušenosti mohu říct, že je to docela škoda, protože jídlo ve Fellini  umí). Pokud by podnik slevil z luxusního image, zútulnil interiér a nastavil přiměřený poměr jídlo-cena, čepoval nejlepší pivo v okolí, určitě by nalákal ty správné hosty, o které stojí. Ok, tohle byla moje rozhořčená úvaha o tom, jak by to fungovalo líp a teď konečně k samotné recenzi...
Prostředí
Co se týče prostředí, hlavní bylo řečeno. Interiér působí trochu neosobně, leč čistě a moderně, ke zútulnění by stačilo ho asi zaplnit hosty. Zatím jsem jich tam moc neviděla.
 Menu
Hlavní chody se pohybují od 135,- Kč (špagety Aglio Olio) do 395,- (svíčková). Speciální nabídka, která se často mění jakbysmet. Fellini se specializuje na středomořskou kuchyni, najdete tu pastu, ryby, mořský potvory, ale i maso a pizzu. Menu je přehledné a na nic si nehraje.Vše je prý čerstvé a kvalitní a já nemohu jinak než souhlasit.
 Jídlo
Restaurace nabízí tři polévky (65-69,-)a všechny jsme vyzkoušeli. Fazolovou, tomatovou a Minestrone.
 Fazolová
 Minestrone
 Tomatová...všechny byly jedním slovem: Báječné!
Pečené koleno (189,-). Ochutnávač číslo 2. se vyjádřil, že ještě nikdy nesnědl celé koleno s takovou chutí. Křen a hořčice s hořčičnými semínky, domácí pečivo.
 Salát s tuňákem (188,-), ale ne s tuňákem z pixly, ale s kousky opravdického!!! grilovaného tuňáka!!!Very nice and beautiful! a ty olivky, hééém...
 Pizzu jsme vyzkoušeli spíš ze zvědavosti a nebyli jsme vůbec zklamaní. Kvalitní suroviny rovná se kvalitní pizza (za přiměřený peníz! Quattro Stagioni 145,-), takže jestli budete mít chuť na pizzu a budete se nacházet v okolí Metropole Zličín, raději na ní zajděte sem než SEM)
Nápoje
Vína jsme zatím nezkoušeli, pili jsme Plzeň a je na ní docela znát, že se tu moc netočí..škoda.
Servis
Profi, příjemný, bezchybný. Možná, že se tam klucí trochu nuděj, nemuseli by mi odnášet talíř ještě než položím ubrousek na prázdný talíř. 
Toalety
Čisté, moderní, i když bych uvítala kabinky zděné a ne obchodákové kóje. Hezké luxusní zařízení.
Závěrem:
Odprostím-li se od svého názoru, jaká a která hospoda by tady líp fungovala(kohotozajímáco), musím přiznat, že takové hezké posvícení jsem před návštěvou Fellini ani nečekala. Necháte tady sice víc peněz než obvykle, ale určitě to za to stojí. Na jídle si opravdu pochutnáte, necháte se zase jednou trochu obskakovat a budete odcházet s příjemným pocitem. Jo a ještě jsem zapomněla dodat, že každej pátek a sobotu si u jídla můžete vychutnat živou hudbu (piano). Tak to budu muset do Fellini jít znova...peněženko neplač, však si na to zase vyděláš!

1 komentář:

  1. Restaurace Fellini je dobrá volba, pro příjemné posezení. Kvalitní jídlo, prostředí a skvělý personál. Pět návštěv, pokaždé skvělé. Rád se sem budu vracet.

    OdpovědětVymazat