Objektivní recenze na české restaurace očima nezávislého strávníka. Skvělé gurmánské, ale i hororové zážitky české gastronomie...

čtvrtek 27. září 2012

Caffé Pizzeria Vinice (OC Šestka)

Každý obchoďák má i svou pizzerii. V OC Šestka (Praha)  si v restauracích moc nevyberete. Je tady jedna fastfoodová česká, pizzerie Vinice a cca čtyři konkurenční čínská bistra. A jedna kavárna.
Prostředí
Pizzerie vyhlíží moderně a ikdyž je umístěna v obchodním centru, je docela útulná. Příjemné osvětlení, červené zdi a některé stoly mají i docela soukromí. A protože je to pizzerie Vinice, mají na zdech velkoplošné fotografie vína, sudů apod. Moc hezký. Posezení je pohodlné, polstrované židle, najdete tady i gauče a křesílka!
 Menu
Klasické picérkové menu. Pizza, pasta, rizota, nabídka masa, salátů. Tak jak má být a jak očekáváte.
  Kromě stálého menu nabízí restaurace i denní nabídku, která mi ovšem přišla docela omezená. Obědové menu na jeden den obsahuje polévku a na výběr vlastně nemáte. Můžete zvolit jen jedno jídlo. Je to docela pochopitelné, vypadá to, že na obědech tady asi moc nevydělávají. Když se rozhlédnete po okolních strávnících, většina obědářů do sebe cpe smažené nudle od čínského souseda.
 Jídlo
K obědu jsme si dali z denního menu Kmínovou polévku. Byla lehce krémová, s rozšlehanym vejcem a ano i kmínem. Nebyla přesolená a chutnala výborně. Opět bych ale uvítala, kdyby byla spíše horká než ready to eat... Nemuseli jsme solit ani pepřit.
 Pizza Maestro (smetana, mozzarella, šunka, kamadet, brusinky- 129,-) tedy smetanový základ, sýry, šunka a tady pozor vážení! Šunka nebyla šizená ani plátková, ale regulérně upicnutá z kusu masa. Některé kousky měly až tři milimetry tloušťku a na pizze chutnala báječně, stejně jako pizza samotná. Navíc spojení smetany, sýru, kvalitní šunky a cákanců brusinek bylo opravdu nezapomenutelné. Upečená byla tak akorát, prostě jsme neměli co vytknout.
Nápoje
Dali jsme si neperlivou vodu a colu, podávaná ve skleněné lahvi, nalitá předpisově, ve sklenici byl navíc plátek citronu. Dobře vychlazené.
Servis
Obsluha k nám přicupitala sotva jsme zasedli, okamžitě přinesla menu a objednala nám nápoje. Objednávky proběhly bez problému, pizzu nám automaticky nabídli na dva talíře. No vida, že to jde i příjemně a mile na profesionální úrovni.
Toalety
WC jsem nezčekovala především proto, že bylo nejspíš součástí obchodního centra, takže předpokládám, že bylo v pořádku.

Závěrečné hodnocení: na stupnici od 1 vidličky(nejhorší), 3 vidličky (průměr) po 5 vidliček (nejlepší)

Závěrem: Plně doporučuji navštívit a ochutnat pizzu Maestro :)

2 komentáře:

  1. Šestka je celkově dost zoufalá, ale tahle pizzerie je fakt špička..byla jsem tam několikrát a jídlo i servis pokaždé perfektní!

    OdpovědětVymazat
  2. díky za komentář a názor, ano i my jsme byli velice spokojeni! :)

    OdpovědětVymazat