Objektivní recenze na české restaurace očima nezávislého strávníka. Skvělé gurmánské, ale i hororové zážitky české gastronomie...

pondělí 2. listopadu 2015

Pho Bo/Pho Ga z bujónu

Phóčko jak familiárně nazýváme vietnamskou polévku jsme si doma už vyzkoušeli v hovězí i kuřecí verzi. U hovězí verze jsme vývar táhli čtyři a půl hodiny, u kuřecí verze asi hodinu a půl. Byly skvělé. Ale ne vždy je čas a suroviny na to, abyste si připravili tuhle dobrotu doma. Třeba když máte za sebou vydatný večírek a potřebujete se dostat z nejhoršího. Když sednete za volant a chcete si na Pho někam zajet, riskujete řidičák i vlastní život ( a to my zásadně neděláme). Takže jsme docela dlouho sháněli pho bujón, který by nám ušetřil tyhle nervy. Tedy když jeden druhého přemlouváme kdo bude řídit a ani jeden toho není schopen.
tuhle jsme dělali z pravého kuřete.


No a jednoho krásného dne jsme se vydali na porci tekutého štěstí do nedaleké Phóčkárny a hned potom se stavili v nejbližší večerce pro chipsy k televizi. No a byly tam! PHO BO bujón a hned vedle něj PHO GA bujón. Skákali jsme radostí až si nás vietnamská prodavačka začala podezřívavě prohlížet. Vzali jsme dvě balení na zkoušku a hned o víkendu vyzkoušeli její sílu.


Bujóny jsou vyrobeny ve Vietnamu a pokud chcete brojit za přítomná éčka tak vás nezklamu. Obsahuje jedno jediné a to E621, což je dobře známý glutaman sodný který se ještě donedávna objevoval ve většině instantních polévkách (zkonzumování většiny z nich jsme přežili, takže bych to neviděla tak černě). Toť vše. Ale teď už k samotným polévkám.


Hovězí Pho. Chuť by mohla být mnohem kořeněnější, tak jak jsme zvyklí z našich oblíbených bister. Jinak cajk, působila celkově dobře, tak jako dost často v některých restauračních zařízeních.


Kuřecí Pho na mě působila celkově o něco lépe. Až druhý den jsme si uvědomili, že jsme si do ní nedali citrón :)))

Určitě jsme pravý Pho vývar nedělali naposledy, ale pokud chcete něco rychlého na zahnání hladu/kocoviny nadoma- určitě bujónové kostky doporučuji.

Nakonec ještě přidávám fotku našeho prvního legendárního Phóčka z pravých kostí a žebra tažený téměř pět hodin. (abyste si nemysleli, že jsme úplně líný bujóňáci :)) Udělali jsme ho deset litrů a zamrazili. Vydrželo asi měsíc, takže bylo hned pryč... cha!
1 komentář: