Objektivní recenze na české restaurace očima nezávislého strávníka. Skvělé gurmánské, ale i hororové zážitky české gastronomie...

čtvrtek 1. srpna 2013

Restaurace AJETO v Novém Boru

Konečně se dostáváme za hranice Prahy...Ne že bych z Prahy nevystrčila paty, ale zatím nebyl čas postovat tyhle příspěvky, nebo mám méně fotek...I tak bych ráda recenzovala, slibuju, že na to nebudu tolik kašlat a psát třeba i kratší recenze... 
Pojďme se podívat do Nového Boru. Restaurace V Huti / Ajeto, nevím, který název si vybrat, protože se tu evidentně používají oba (místňáci řikali V Huti, na webu je zase Ajeto). Každopádně restaurace spadá pod Ajeto sklárny a vy můžete u oběda sledovat přes skleněnou zeď potící se fešné skláře...(na tuhle restauraci jsme dostali doporučení od místňáků, což je to nejlepší, co může být!)

Prostředí
 Prostředí je překvapivě moderní, svěží, nechybí nezbytné sklářské produkty, naštěstí nic kýčového a přeplácaného...Zahrádka je velmi příjemná, tu a tam se objeví nečekaný skleněný prvek na zdi apod...Součástí je i malé dětské hřiště.
z webu restaurace
 Menu
Do stálého menu jsem se nedívala, dávala jsem si polední hotovku. Pro vás jsem stáhla část menu (viz. níže), celé menu prosím pěkně HERE.  Ajeto se rozhodlo vytvořit moderní restauraci a moderní kuchyni na malém městě. Je logické, že si za ní taky trochu připlatíte. Hlavní chod začíná na 140,- (vepřový řízek) a končí na 345,- za Bifťoura s hříbkem...
 A máme tu dnes už nezbytný hyperIN předkrm s kozím sýrem. Kozy zažívají nebývalý boom, člověk se nemůže pohnout aniž by někdo neoxidoval s kozou na lístku nebo na rautu...Co přijde další? Oslí sýr? :D Ok, asi jsem se zase smála jenom já...Každopádně dobrou chuť všem, kdož maj rádi kozu. Haf.
Jídlo
Zelňačka jako dobrej start. Jóó zelňačka se jim fakt povedla! Hodně všeho, hustá, poctivka!
 Přírodní karbanátek s bamborem :) a perfektní omajdou dobrej pocit z poctivýho oběda jen umocnil...Omáčka byla fakt luxusní. Salátek byl ochucený.
 Rajčatový salát byl součástí menu a chutnal tak, jak byste si ho doma udělali sami. Klasika, na kterou se ale bohužel zapomíná a je to škoda, protože obyčejnej rajčaťák rovná se cesta do nebes..a nepotřebujeme k tomu kdovíjaké suroviny.
 Nápoje
K pití jsem si dala klasicky Kofolu. No problema.
Servis
Obsluha byla milá, profesionální, stíhala, i když měla plnou restauraci. 
Toalety
Moderní, čisté s originálními skleněnými prvky (zrcadla, umyvadla)...Moc hezké Ajeto!


Celkové hodnocení:
Jako moc ráda bych Ajeto restauraci dala lepší hodnocení, ale protože jsem neměla možnost testovat i stálé menu, nemohu dát víc než čtyři vidličky. Restauraci přesto doporučuji všemi deseti. V případě hotovek určitě platí, že se za cca 100 korun najíte víc než dobře a dosyta... Pro mě to byl moc milý zážitek, vždycky jsem ráda, když si můžu dát dobré a kvalitní jídlo mimo Prahu, bez spěchu, bez Prahy...Miluju to, možná se vám to zdá zbytečně sentimentální, ale kombo polévka/hlavní chod/kofola mi vhání slzy do očí...taková pohoda ach! (hlavně klid Lůco!)
 A nezapomeňte podpořít místní skláře a koupit si domu něco skleněnýho jasný jo?

Žádné komentáře:

Okomentovat