Objektivní recenze na české restaurace očima nezávislého strávníka. Skvělé gurmánské, ale i hororové zážitky české gastronomie...

úterý 25. září 2012

Restaurace Na myslivně v jižních Čechách

Klasická vesnická restaurace, kde mají extra výběr národního svátečního jídla(smažáku) a taky těží z toho, že jsou kolem rybníky a nabízejí ryby. Kapr jim ale došel... Restauraci Na Myslivně najdete ve vesničce Lukavec(mapa) u jihočeského Pacova.
Prostředí
Restaurace nevyhlíží právě útulně, přisuzuji to především kovovým židlím, které nejsou nijak extra pohodlné a dlažbě, která musí při deštivém počasí parádně klouzat. Jinak se jedná o klasickou vesnickou restauraci, která se snaží večer tvářit i jako bar.
 Menu
Místní menu mě pobavilo a překvapilo zároveň. Pobavil mě již zmíněný nekonečný seznam smažených pochoutek(hold maj asi velkej mrazák, tam se těch hranolek a smažáků vejde...) Nechybělo ani patnáctset variant úpravy kuřecího masa(s ananasem i bez, se sýrem a šunkou blabla...) a poměrně vysoké ceny (za kuřecí?) na danou lokalitu.
Ale jakmile jsem uviděla nabídku ryb, neodolala jsem. Jsme přece v jižních čechách! Nabízejí i zvěřinu(překvapivě v restauraci Na Myslivně, akorát že srnky nežeru, takže smůla, neohodnotím.)
Jídlo
Protože jsme měli trochu kocovinku vybrali jsme si česnečku. Čekali jsme na ní asi čtvrt hodiny(takže odhaduju, že se nám připravovala na míru.) Základ nebyl špatný, chyběly mi brambory a kostičky orestovaného chleba mohli přinést zvlášť(i když byly asi z poctivě starého chleba, protože se hned nerozmočily do blivance). Jo a taky byla trochu přesolená, ale na to už si začínám v restauracích pomalu zvykat.
Moje drahá polovička si chtěla dát kapra, kterého neměli, takže zvítězil kuřecí steak s omáčkou ze tří druhů hořčic. Steak byl šťavnatý, omáčka prý nebyla to co očekával (asi ohřátá hořčice...) Ke hranolkům se dostanu za chvilenku... Obloha byla docela fajn, jistilo to dobré zelí(které je sice trapnost nade vše, ale pokud je chutné, vždycky si ho ráda dám...)
Pstruh s praženými mandlemi. Rybka byla omočená ve výpeku a posypaná opraženými mandlemi, které v kombinaci s rybím masem dávaly soustu grády. Škoda, že mandliček nebylo víc. Co mi trochu vadilo: citron byl na plátky, takže když si ho chcete vymačkat na rybu zaprasíte si celou ruku. Nedostala jsem odkládací talířek na kostičky, ale abych jen nehanila, dostala jsem alespoň příbor určený na ryby. Aspoň že tak. Chuťově nebyl pstruh nijak výjimečný, zdálo se mi, že mohl na pánvičce pobýt klidně o minutku, dvě déle. 
No a hranolky byly samostatnou kapitolou. Od pohledu vypadaly, že ve friťáku ležely už pár dní a vylámeme si na nich zuby, naštěstí byly naopak měkké a mastné(nikoliv křupavé!) Sůl by jim taky nezaškodila, na stole bohužel žádná nebyla.! Tohle tedy ne vážení! Nevěděla jsem, že i hranolky se dají zkazit...
Nápoje
K pití jsme si dali RC Colu ve skleněné lahvi, která nebyla vychlazená, led nebyl ani ve skleničce a obsluha nám jí jen tak postavila na stůl, nenamáhala se nám nalít ani deci, jak se sluší a patří.
Servis
Obsluha nebyla bez chybky, ale poměrně příjemná a všímavá(ještě aby ne, když jsme byli všehovšudy v restauraci dva stoly a z toho jeden místních)...
Toalety
Toalety bych hodnotila kladně, nově rekonstruované, čisté, mýdlo i papírové ručníky byly k dispozici. Akorát tam byla trochu tma :)
Závěrem: 
Zkuste si dát hranolky a budete mít zaděláno na výživnou noční můru. Ryby by měli mít čerstvé (zvlášť v době výlovu, zvlášť protože se nacházíme v jižních čechách, že). Zkuste zvěřinu, když už se to jmenuje Na myslivně, možná na tom nic neposerou... Díky za další odfláklou restauraci... :(

Závěrečné hodnocení: na stupnici od 1 vidličky(nejhorší), 3 vidličky (průměr) po 5 vidliček (nejlepší)

Žádné komentáře:

Okomentovat