Objektivní recenze na české restaurace očima nezávislého strávníka. Skvělé gurmánské, ale i hororové zážitky české gastronomie...

středa 19. září 2012

Pizzerie West

Pizzerie West je jedna z nejstarších pizzerií u nás... Najdete ji na náměstí Bratří Synků (Praha).

Prostředí
Vznikla v roce 1991 a odpovídá tomu i interiér restaurace, na kterém je znát, že je léta navštěvován... Interiér je v antickém stylu, což není úplně typické u českých picérek (a mě se to popravdě ani moc nelíbí) Předem se omlouvám za nekvalitní fotky, tentokrát jsem fotila pomálu a mobilem...kdyžtak mrkněte na jejich webovky. Osvětlení bylo více než intimní, někomu by mohlo vadit, že na jídlo moc nevidí...anebo je to záměr?
 Menu
Restaurace je sice pizzerie, ale v menu najdete od všeho něco. Pohlreich by z toho dostal infarkt. Nechybí kuřecí steak s ananasem a sýrem a podobné české libůstky. A protože češi maj rádi i mexiko, nesmí chybět burritos apodobně. Vyhlášenou pizzu jsme neměli(pokud máte zkušenost, prosím informujte nás v komentářích),  my jsme sem šli na doporučení na jedno určité jídlo.
Jídlo
Objednali jsme si Texaské brambory. Texaské proto, že obsahují mleté hovězí(v podstatě to samé, co byste našli na boloňských špagetách), brambory, to vše zasypané sýrem a navrch kydnuto zakysačkou a na kroužky nakrájenými jalapeňos. Nebylo to špatné, pokud bych měla hodnotit vidličkově, tak bych dala tři a čajovou lžičku za snahu. Servírováno v zapékací misce. My si to dali klasicky napůl a byli jsme docela nacpaný, takže pro jednoho sloní porce, ač se to nezdá.
A konečně specialita podniku. Medovo-hořčičná kuřecí křidélka. Byla křupavá a oslizlá výtečnou marinádou zároveň(kombinace medu a hořčice je skvělá!!!), což tvoří opravdu skvělý zážitek z jídla. Trochu mě zaskočilo, že se nejednalo jen o křidélka, byly tam i paličky(mě osobně je to putna, ale tak když píšou, že jde o křidýlka a dostanete i stehýnka...)
 K tomu dostanete klasicky mrkvičku na proužky(já bych ocenila i řapíkatý celer...) a opravdu skvělý dip z nivového sýru! Obloha ze salátku byla řádně ochucená, což jen zvýšilo pozitivní dojem z tohohle jídla. O pečivo si musíte říct, nedostanete ho automaticky.
 Nápoje
EDIT: Omlouvám se za milnou informaci. Pivo: Svijany- točené a prý skvělé!!, zbytek lahvový(Plzeň). Objednali jsme si láhev vína, dostali jsme ochutnat i od jiného druhu, abychom si mohli vybrat. Nakonec zvítězilo Rulandské, které nám bylo naservírováno tak jak má být, nejdřív ochutnávka, pak rozlití, a láhev stála v chladícím boxíku na stole(ten boxík byl ale plastový a tudíž nestylový...no nic.) Panáky jsme nezkoušeli, i když jsme chtěli něco na slehnutí, ten den vyhlásili prohibici :(
Servis
Obsluha byla příjemná, leč chvílemi nepozorná, mám raději, když se o hosta víc stará a zkouší třeba sama od sebe k vínu nabídnout nějakou vodu... Ale jinak nemám výtek, zdála se profesionální (možná až moc, víc lidskosti a méně odstupu prosím!)

Toalety
No...jak to říct slušně. Toalety tady stojí asi od jednadevadesátého a od té doby na ně ani nesáhli. Raději překousnu nově zrekonstruované mírně zabordelené wc od lidí, než čistčí starý záchod. Jenže tady ani to se nekonalo. Po zemi se válely kousky papíru na utírání rukou a někdo kdo ho navštívil přede mnou nejspíš prošel bahnem, ač bylo venku sucho... Měla jsem chuť to vyfotit, ale nechtěla bych vás od návštěvy tohoto podniku úplně odradit, protože by to byla škoda...

Závěrem: 
 Obyčejně vyhlížející pizzerie se dobrou kuchyní, fajn obsluhou a příšerným sociálním zařízením.

Závěrečné hodnocení: na stupnici od 1 vidličky(nejhorší), 3 vidličky (průměr) po 5 vidliček (nejlepší)

 

Žádné komentáře:

Okomentovat