Objektivní recenze na české restaurace očima nezávislého strávníka. Skvělé gurmánské, ale i hororové zážitky české gastronomie...

pondělí 17. září 2012

Home cooking: Podzimní grilování

Protože jsme praví gurmáni, rádi si pěkně uvaříme v teple domova, přesně to, na co máme chuť. Proto jsem se rozhodla založit další rubriku. Vedle recenzování restaurací i Home cooking!!!

Abychom si ten skvělý gastronomický zážitek náležitě užili, je třeba vytvořit příjemnou atmosféru. Svíčky, bylinky...
 Pečiva je třeba. Bagetka z Globusu, předvařené kukuřičky, které se pekelně blbě krájej a hermelínová novinka: Troubelín. Hermelín do trouby.
 Grilovaná zeleninka. Lilek na půlkolečka, paprika na větší kousky, cibule taktéž, neloupané stroužky česneku. Pokapeme olivákem, osolíme, opepříme, pečeme na dvěstě asi třičtvrtě hodinky(báj voko) a jíme...a s čím? Přece s domácím dipem.
 Avokádový dip: Avokádo oloupeme a pořádně rozmašírujeme, šlo to blbě, ale když máte silného muže... Nejlíp fungovala vidlička. Pak přidáme pořádný smetanový jogurt, osolíme a lehce opepříme-záleží na vaší chuti. Jogurt lze nahradit lučinou, avšak nezkoušeli jsme, tak víc nepovím.
 Servírujeme!!!
 Grilovali jsme krkovičku a kukuřičky, papali jsme s pečivem a švestkovou omajdou z krámu. Leč příště bude určo domácí...

Žádné komentáře:

Okomentovat