Objektivní recenze na české restaurace očima nezávislého strávníka. Skvělé gurmánské, ale i hororové zážitky české gastronomie...

pátek 17. ledna 2014

Japonská restaurace Hanabi

Stále mám před očima ten čistý japonský prostor a na jazyku cítím sezamovou omáčku...Dnes se podíváme na šupinu japonské restaurace Hanabi, kterou najdete poblíž Petrského náměstí v Praze...
Prostředí
Velmi jednoduchý, čistý a účelný prostor, spousta zeleně, bonsaje, papírové dveře a intimní osvětlení.
Menu
V menu najdete jak Sushi, tak i další japonské speciality. Vyzkoušejte třeba Shabu Shabu jako my! Protože nejsem expert na japonskou kuchyni, menu popisovat nebudu, raději si udělejte obrázek sami.
 Nápoje
Objednali jsme si bezednou karafu s vodou (obsahovala nakrájené citrusové ovoce a mátu), čaj z horských citrónů (ó ten voněl!), Rulandské šedé (ó jak bylo sladké!). Všechno bylo báječné.
Jídlo
Co vás ale zajímá nejvíc? Jídlo, to je jasné! Jako předkrm jsme zvolili Maguro salát 158,- (zeleninový salát se syrovým tuňákem) a Edamame 85,- (vařené sojové boby), které mě opravdu velice mile překvapily (doteď jsem ani nevěděla jak takový sojový bob vypadá :) Doporučuji vyzkoušet obojí, ale ty boby snad o něco víc!
 Shabu Shabu jako hlavní chod, pro dva úplně bohatě stačí! 460,- Kč. 
 To je tak. Sednete si ke stolu, kde máte uprostřed vařič. Na ten se postaví kotlík s vodou a jakmile se voda začne vařit naházíte do ní zeleninu (Čínské zelí, jarní cibulka, cibule, mrkev, hlíva ústřičná, šitake houby, tofu, konyak), chvilku ji necháte vařit, aby se udělal vývar. ...ne že ji hned sežerete!
 Do vroucí vody pak na pár vteřin ponoříte tenoučký plátek masa, vyndáte a jíte buď samotný, nebo s omáčkami, které k jídlu dostanete...
 Omáčka octová s chilli a ředkví a sezamová (která se stala mým favoritem!)
 K masu dostanete rýži a ujídáte pomalu i zeleninu z vývaru...
 Pokud rádi jíte dlouho a zábavně, Shabu Shabu vřele doporučuji, my si opravdu moc pochutnali!
Příště se chystáme na Sukiyaki!!!

Servis
Obsluha byla velmi příjemná, ochotně se vším poradila, správně prostírala!

Toalety
Naprosto v pořádku jako zbytek restaurace.

 Závěrem:
Restauraci Hanabi doporučuji všemi deseti z deseti, poměr cena a kvalita odpovídá, perfektně se najíte a obsluha se o vás perfektně postará.

Žádné komentáře:

Okomentovat