Objektivní recenze na české restaurace očima nezávislého strávníka. Skvělé gurmánské, ale i hororové zážitky české gastronomie...

pátek 4. ledna 2013

Restaurace Laka - Železná ruda

Restaurace Laka se nachází v centru šumavského městečka Železná ruda. Je tak trochu nenápadná a neviditelná (ok, ten transparent teď taky vidim no...:), my jsme do ní šli na doporučení, takže asi tušíte, že budu víc chválit než prudit. Najdete ji v prvním patře malého obchoďáčku (Interspar, přez ulici je Coop). (fotodokumentace je tentokrát dost strašlivá, takže pro tentokrát sorry, ne vždycky je možnost vytáhnout foťák).
Prostředí
Vstup ani interiér snad ani nestojí za řeč....hmmm...anebo jo. Vstup do restaurace po schodech do prvního patra vás přenese o nějaký ten pátek zpět, výzdoba interiéru je sbírkou všeho možného i nemožného, prostě co půda a příbuzní dali...od zvířecích trofejí (na prodej), přez kýčovitou sbírku panenek až po umělecké malůvky (na prodej). Radši jsem to nefotila, nechci vás zbytečně děsit.
Menu
Stálému menu jsem nevěnovala příliš pozornosti, bohužel tedy ani nevyfotila. Na internetu bohužel není. Stejně Vás ale asi bude zajímat aktuální nabídka hotovek, že jo. Ceny fajnové, polévka za 25,- a nejdražší hlavní chod za 86,-.
Jídlo
Polévka: Hovězí vývar s krupicí a vejcem byla naprosto v pořádku, byla skoro až vařící, takže jsme dlouho čekali, než ji budeme moci konzumovat (čehož si bystře všimla i obsluha a upozornila kuchyni, aby s hotovkou počkala. Dost často se mi stává, že mi hlavní jídlo přistane na stole ještě než dojím polévku, což má za následek následné vystydnutí jídla...)
Svíčkovou s HK se nás nejspíš kuchyně pokusila zavraždit. Kdo vám naposledy naservíroval osm knedlíků, obrovský talíř plný omáčky a kupu brusinek za 86 Ká? Chvíli jsme si mnuli oči, jestli nesníme, leč byli jsme naprosto bdělí a šokovaní. Stačí už jen poznamenat, že omáčka byla výborná, maso se doslova rozpadalo jak bylo měkké a brusinek bylo na celou porci tak akorát. Naprostá spokojenost! Skoro jsme až vrněli blahem...
Gulášek byl to samé v bledě modrém + patka HK navíc :) Maso perfektní, libové, měkké, omáčka hustá tak akorát, jen sliny kanou...a ne že ne!
Nápoje
Točená Kofola chutnala jako točená Kofola. No problem.
Servis
Obsluha příjemná, po Novém roce v odpovídající formě. :)
Toalety
No Alcron nečekejte, jestli si dokážete představit WC z bývalého socialistického zařízení, tak víte... Čisté, mýdlo, papírové ručníky na svém místě.

Závěrem: 
Pokud je vám fuk, že nesedíte v designové hospodě, ale jdete si dát perfektní svíčkovou anebo máte po zdolání Špičáku vlčí hlad, že byste sežrali ovci, zajeďte si až do Železné rudy a nechte si žaludek zaplnit českou hotovkou za fajn peníze. 
Poměr cena kvalita/kvantita -chcete-li- odpovídá.

Žádné komentáře:

Okomentovat